• Szkolenia/Warsztaty 2015

  w kwietniu 2015 w naszym gabinecie odbyło się szkolenie – Ozonoterapia w podologii. Prowadząca Karina Szota z Akademii Podologii w… Więcej!

 • Kostka Arkady

  Od września wykonujemy zabiegi przy użyciu Kostki Arkady. Natychmiastowa ulga przy wrastających/wkręcających się paznokciach.

 • Praktyczne kursy

  PRAKTYCZNY KURS Z PRACY SKALPELEM I ZABIEGÓW NA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCIACH, LECZENIE GRZYBICY ORAZ TAPING PRZY POWSZECHNYCH BÓLACH STÓP. - prowadzący Jason… Więcej!

 • Wyjazd na praktyki

  02-05.06.2014 – wyjazd na praktyki podologiczne do Gabinetu Zdrowej Stopy – Katowice.

 • sprawdź więcej

Usuwanie odcisków i modzeli

W przypadku trwałego usuwania odcisków i modzeli metody domowe często zawodzą. Zwracam szczególna uwagę na „plastry na odciski – często powodujące bolesne rany.

Tylko wizyta w gabinecie podologicznym oraz odpowiednia pielęgnacja w domu przynosi wymierne efekty. Niezmiernie ważne jest rozróżnienie odcisku od brodawki przez podologa. Specjalista nie tylko usunie uciążliwy odcisk, czy modzel, ale również zastosuje odciążeni, aby zmiana nie powstała na nowo. Nie osiągniemy sukcesu terapeutycznego jeżeli nie

Uwaga!
Modzele należy bezwzględnie usuwać, ponieważ prócz brzydkiego wyglądu z czasem mogą dać dolegliwości bólowe, a także z powodu utraty elastyczności naskórka i powstałych pęknięć mogą stać się przyczyną powstania zakażeń grzybiczych, wirusowych lub bakteryjnych.
Skuteczne i stałe usunięcie modzeli jest możliwe tylko wtedy, gdy usuniemy przyczynę ich powstawania.