• Pogrubienie i przerost paznokci

  Pogrubienie i przerost paznokci to schorzenie nazywane przez podologów ONYCHAUXIS. Onychauxis jest zaburzeniem paznokci, które powoduje, że paznokcie stają się… Więcej!

 • Ach te brodawki…

  Kto z nas nie słyszał o brodawkach, które bardzo często nazywane są kurzajkami. Bardzo często też mylone są z odciskami.… Więcej!

 • Wkręcające paznokcie

  Wkręcające paznokcie to problem równie często spotykany, jak paznokcie wrastające. Bardzo często pojęcie to mylą pacjenci. A różnica jest jednak… Więcej!

 • WRZESIEŃ Z RABATEM!

  WRZESIEŃ Z RABATEM! We wrześniu mamy dla Was podstawowy zabieg podologiczny w rewelacyjnej, najniższej cenie w Warszawie! Nie czekaj, zadzwoń… Więcej!

 • sprawdź więcej

Pękające pięty, rozpadliny to bolesna dolegliwość najczęściej występująca w obrębie stóp, która może być nawet niebezpieczna dla zdrowia.

Pękające piety, rozpadlinySkóra na piętach jest grubsza od skóry pokrywającej inne części ciała. Zbudowana jest z warstw, które nieustannie się złuszczają i odnawiają. Z czasem zaczyna grubieć szybciej i staje się mniej elastyczna, a w konsekwencji zaczyna pękać i tworzą się szczeliny – rozpadliny skórne.

Nadmiernie zrogowaciała skóra jest odwodniona, nieelastyczna, a w wyniku kontaktu z podłożem łatwo pęka. Pacjenci skarżący się na problem szorstkich, twardych, popękanych pięt bardzo często odczuwają ból. Bywa, że rozpadliny na piętach krwawią, a przy chodzeniu sprawiają ogromny ból i dyskomfort. Często błędne postępowanie przez Klientów, a nawet kosmetyczki, doprowadza do ponownego pękania. Błędem jest nagminne ścinanie naskórka tzw. „omegą” czy nadmierne wycieranie pumeksem.

Należy wtedy wspomóc regenerację naskórka za pomocą zabiegów podologicznych, aby skóra mogła się wystarczająco szybko odnawiać.

Pękające piety, rozpadliny stóp to kompleks wielu kobiet, najczęściej z suchą i wrażliwą skórą. Wymagają nieustannej pielęgnacji – niemal przez cały rok, skutecznego nawilżania oraz złuszczania martwego naskórka, który gromadzi się na takiej skórze bardzo szybko. Pękająca skóra pięt i bardzo sucha skóra całego ciała mogą świadczyć o niedoborze witamin i mikroelementów. Warto codzienną pielęgnację, zabiegi i kuracje na stopy połączyć ze zdrową dietą, bogatą w witaminy z grupy B oraz witaminy A i E.

Terapia:

Pękające pięty, rozpadliny na części podeszwowej stóp – pielęgnacja podologiczna polega na ścieraniu zrogowaciałego naskórka wzdłuż pęknięć, tak aby ich nie rozrywać. Następnie podolog nakłada maść i odpowiedni opatrunek, który nie powoduje dyskomfortu, ale jednak pomaga w szybkiej regeneracji naskórka.

UWAGA!
Często wskazana jest terapia wymagająca wielokrotnych wizyt w gabinecie, ale zabiegi przynoszą szybkie efekty.

pękające piety, rozpadliny

Jeśli na Twoich piętach zaczynają pojawiać się pęknięcia lub masz już bolesne rozpadliny, to musisz wiedzieć, że możesz się ich pozbyć. Wystarczy, że zawitasz do naszego Gabinetu Zdrowej Stopy.

Zapraszamy.