• Szkolenia/Warsztaty 2015

  w kwietniu 2015 w naszym gabinecie odbyło się szkolenie – Ozonoterapia w podologii. Prowadząca Karina Szota z Akademii Podologii w… Więcej!

 • Kostka Arkady

  Od września wykonujemy zabiegi przy użyciu Kostki Arkady. Natychmiastowa ulga przy wrastających/wkręcających się paznokciach.

 • Praktyczne kursy

  PRAKTYCZNY KURS Z PRACY SKALPELEM I ZABIEGÓW NA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCIACH, LECZENIE GRZYBICY ORAZ TAPING PRZY POWSZECHNYCH BÓLACH STÓP. - prowadzący Jason… Więcej!

 • Wyjazd na praktyki

  02-05.06.2014 – wyjazd na praktyki podologiczne do Gabinetu Zdrowej Stopy – Katowice.

 • sprawdź więcej

Pękające pięty są jedną z częściej występujących dolegliwości w obrębie stóp. Zmiany dotyczą głównie warstwy rogowej i tworzą szczeliny – rozpadliny skórne.
Nadmiernie zrogowaciała skóra jest odwodniona, nieelastyczna, a w wyniku kontaktu z podłożem łatwo pęka.
Pacjenci skarżący się na problem szorstkich, twardych, popękanych pięt bardzo często odczuwają ból. Bywa, że rozpadliny na piętach krwawią, a przy chodzeniu sprawiają ogromny dyskomfort. Często błędne postępowanie przez pacjentów, a nawet kosmetyczki, doprowadza do ponownego pękania. Błędem jest nagminne ścinanie naskórka omegą czy tarcie pumeksem.

Terapia: Pielęgnacja pęknięć i rozpadlin na części podeszwowej stóp – polega na ścieraniu zrogowaciałego naskórka wzdłuż pęknięć, tak aby ich nie rozrywać. Następnie nakładamy maść i opatrunek.
UWAGA!
Często wskazana jest terapia wymagająca wielokrotnych wizyt w gabinecie, ale zabiegi przynoszą szybkie efekty.