• Pedicure – krok po kroku

  Pedicure – krok po kroku W czasie pandemii koronawirusa, kiedy „usługi” jeszcze normalnie nie działają, szczególnie Panie eksperymentują. Robią same… Więcej!

 • Pogrubienie i przerost paznokci

  Pogrubienie i przerost paznokci to schorzenie nazywane przez podologów ONYCHAUXIS. Onychauxis jest zaburzeniem paznokci, które powoduje, że paznokcie stają się… Więcej!

 • Ach te brodawki…

  Kto z nas nie słyszał o brodawkach, które bardzo często nazywane są kurzajkami. Bardzo często też mylone są z odciskami.… Więcej!

 • Wkręcające paznokcie

  Wkręcające paznokcie to problem równie często spotykany, jak paznokcie wrastające. Bardzo często pojęcie to mylą pacjenci. A różnica jest jednak… Więcej!

 • sprawdź więcej

Zabieg podologiczny jest podstawowym zabiegiem z zakresu podologii.

Posiadanie pięknych, zdrowych stóp jest niejednokrotnie wyzwaniem dla kobiet ale i mężczyzn. Nie chodzi tylko o walory estetyczne związane z pięknie prezentującymi się stopami, ale przede wszystkim o kwestie zdrowotne. Dlatego tak ważne, aby nie ignorować sygnałów wskazujących na proces chorobowy stóp, dzięki czemu można zredukować lub usunąć w całości wiele dolegliwości towarzyszących tym chorobom.

W ramach Gabinetu Zdrowe Stopy oferujemy szereg zabiegów pielęgnacyjny stóp, a także diagnostykę i leczenie zmian i procesów chorobowych, dzięki którym odczujesz natychmiastową ulgę w dolegliwościach bólowych i nie tylko.

Od czego zaczynamy?

Zabieg rozpoczyna się od sprawdzenia aktualnego stanu stóp. Diagnostyka stóp umożliwia wczesne wykrycie zmian, a co za tym idzie – krótkie, zazwyczaj bezbolesne terapie. Podczas podstawowego zabiegu podologicznego podolog wyjaśnia klientowi przyczyny powstawania zaobserwowanych zmian, omawia proponowaną terapię oraz zaleca działania eliminujące możliwość ich powstawania (dobór właściwych preparatów, odciążeń itp.)

Podstawowy zabieg podologiczny polega na usunięciu zrogowaceń naskórka – także odcisków i modzeli, obcięciu i oszlifowaniu paznokci, prawidłowym opracowaniu wałów paznokciowych oraz aplikacji odpowiednio dobranego preparatu. Zabieg wykonywany jest bez moczenia stóp, z zastosowaniem najnowszych metod podologicznych oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu i narzędzi podologicznych. Po zabiegu zalecana jest indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa.

Częstotliwość zabiegów

Podstawowy zabieg podologiczny rekomendujemy wykonywać regularnie co 4-8 tygodni. Zabieg ma na celu profilaktykę i pielęgnację stóp. Pozwala utrzymać stopy w stanie zdrowia, a także zapobiega pojawianiu się zmian patologicznych w ich obrębie.

 

Jeśli chcesz pozbyć się jakiejkolwiek dolegliwości, którą masz na stopach to koniecznie odwiedź nasz Gabinet Zdrowej Stopy. Obejrzymy, doradzimy i powiemy co należy robić, a przy okazji zrobisz podstawowy zabieg podologiczny.

Zapraszamy.