-
-
Pedicure – krok po kroku
W czasie pandemii koronawirusa, kiedy „usługi” jeszcze normalnie nie działają, szczególnie Panie eksperymentują. Robią same manicure, pedicure, czy też same farbują włosy. Efekty bywają różne – zadowalające, zaskakujące, komiczne lub tragiczne.
Drogie Panie, proszę nie próbujcie kierować się zasadą „bo Pani Asia” to jakoś tak to robiła, to i mnie również się uda. Zapewniam, że tak nie będzie. Bez odpowiednich narzędzi, kroków i kosmetyków. Dlatego dzisiaj podpowiem jak bezpiecznie zrobić pedicure w zaciszu domowym.
Zapraszam do lektury – w nowej odsłonie – naszego STOP(Y)niowania!
-
Pogrubienie i przerost paznokci to schorzenie nazywane przez podologów ONYCHAUXIS.
Onychauxis jest zaburzeniem paznokci, które powoduje, że paznokcie stają się nienaturalnie grube, a z biegiem czasu paznokcie mogą się zwijać i stają się białe lub żółte i do tego bardzo „suche”. Paznokcie także mogą przybierać kolor czerwony lub czarny, jeśli stan się pogłębia. Możemy też zauważyć kruszenie się paznokci na jego krawędziach. I wreszcie – ból.
- Jak rozpoznać to schorzenie?
- Jak sobie radzić z takim schorzeniem?
- Jak je leczyć?
Zapraszam do lektury kolejnego naszego „STOP(Y)niowania, w którym odpowiadamy na wszystkie te pytania.
-
Kto z nas nie słyszał o brodawkach, które bardzo często nazywane są kurzajkami. Bardzo często też mylone są z odciskami. Jak pojawią się na stopach mogą powodować dyskomfort i ból. A musicie wiedzieć, że właśnie brodawki, są jedną z częściej występujących zmian skórnych na stopach.
- Jakie są rodzaje brodawek?
- Co jest przyczyną ich powstawania?
- Jakie są terapie leczenia brodawek?
- I w końcu – czy warto je leczyć?
-
Zapraszamy do lektury!
-
-
Onycholiza – brzmi strasznie?
A Onycholiza to nic innego jak odklejenie się płytki od łożyska. Skąd może się wziąć? Jak sobie z nią radzić? Czy można ją wyleczyć?
Onycholiza to odstający paznokieć, czyli płytka paznokciowa odwarstwiająca się od łożyska, pod którą zbiera się powietrze. Jest to oczywiście mało estetyczne, bo sam paznokieć zmienia kolor na biały albo nawet żółtawy. Nie widać spod niego różowego tła będącego oznaką zdrowia paznokci, a pomiędzy płytką a łożyskiem poza powietrzem mogą znaleźć się zanieczyszczenia oraz złuszczająca się keratyna z płytki.
Najczęściej Onycholiza nie jest bolesną dolegliwością.
…więcej w kolejnym numerze Stop(Y)niowania.
Zapraszamy do lektury!
-
Lato, wysoka temperatura, plastikowy, nieprzewiewny but i nasza stopa dosłownie „pływa”. Ale są także takie osoby, które bez względu na porę roku skarżą się na nadpotliwość stóp. Potliwość stóp ma swoje przyczyny i dlatego warto zacząć walkę z tym przykrym problemem od znalezienia źródła problemu.
Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, ale najmocniej pocą się nasze stopy, dłonie i pod pachami, bo tam właśnie znajduje się najwięcej gruczołów potowych.
Ale wracając do stóp…
Nadmierna nadpotliwość stóp może być objawem chorób organizmu. Intensywne pocenie się stóp często spowodowane jest zaburzeniami organizmu, chorobami metabolicznym…
…więcej w kolejnym numerze Stop(Y)niowania.
Zapraszamy do lektury!
-
-
Czy zastanawiałaś/łeś czym się kierujesz wybierając dla siebie obuwie? Oczywiście odpowiedzi jest kilka. Porą roku, modą, wygodą noszenia, „urodą” obuwia i wiele, wiele innych. Ale czy kiedykolwiek wybierałaś/łeś obuwie kierując się tym, żeby wybrane buty były dla naszych stóp i ciała bezpieczne?
Odpowiedzi znajdziecie w kolejnym nr naszego „STOP(Y)niowania”. Zapraszamy do lektury!
-
KOLOROWY LIPIEC!
Tylko w lipcu do każdego podstawowego zabiegu podologicznego malowanie paznokci w cenie, a hybryda za jedyne 50% ceny!
Nie czekaj, zadzwoń i rezerwuj wizytę!
—>> 602 495 627 <<—
-
Wysokie obcasy nosimy już do wszystkiego. Do dżinsów, do eleganckich spodni, do krótkiej i długiej spódnicy, a nawet do dresów. Obuwie z wysokim obcasem dodaje nam centymetrów, wizualnie wyszczupla. Kobieta w takim obuwiu wygląda po prostu lepiej.
Ale czy noszenie takich butów ma wpływ na nasze stopy? Na nasze ciało? Niestety ma. Bo choć nogi w takim obuwiu wyglądają po prostu ładnie, to ciągłe noszenie takich butów odbija się na naszych stopach.
W jaki sposób?
Zapraszam do lektury najnowszego nr „STOP(Y)niowania” właśnie poświęconemu wysokim obcasom!
-
No i zrobiło się ciepło, a jak na wiosnę (bo przecież mamy jeszcze wiosnę), to nawet bardzo gorąco. Na ulicach widać już osoby w obuwiu z odkrytymi palcami i piętami. Są to oczywiście różnego rodzaju sandały, klapki i (no właśnie) „japonki”.
Ale czy noszenie „japonek” jest zdrowe? Zgodzę się, że stopa czuje się jak by nic na niej nie było (przez chwilę), ale czy na pewno jest to zdrowe obuwie?
Poza walorami estetycznymi – bo trzeba przyznać, że niektóre japonki (szczególnie te kobiece) są po prostu ładne, to niestety noszenie japonek przez cały, ciepły sezon jest poważnie szkodliwe dla naszych stóp, nóg i innych części ciała jak kolan, bioder, szyi czy nawet głowy.Zapraszam do lektury najnowszego nr „STOP(Y)niowania” właśnie poświęconemu stopom biegacza!
-
Przez cały czerwiec mamy dla Was mega ofertę.
Do każdego zabiegu podologicznego – malowanie paznokci GRATIS a hybryda z 50% rabatem!
……………………………………………………………………………….
Dzwoń 602 495 627 i zapisz się!
……………………………………………………………………………….
Niech Twoje stopy będą Twoją ozdobą!
-
Nadeszła upragniona wiosna (zresztą za moment już będzie lato!), a wraz z nią… energia i chęci na aktywność fizyczną. Zresztą sami przyznacie, że widzicie coraz częściej i więcej biegaczy na ścieżkach.
I tak sobie myślę o tych stopach, stopach biegacza. Dlaczego? Obserwuję ich i patrzę, co na nich mają biegając. Widziałam już wiele. Widziałam trampki, bez skarpet, widziałam tenisówki i za ciasne skarpetki, widział różne obuwie, czasem nawet takie, na które nigdy nie zwróciłabym uwagi, szykując się do treningu. Ale widziałam też doskonale dobrane buty właśnie do powierzchni, po której biegacz „cwałował”.
Drodzy Biegacze – powinniście zwracać szczególną uwagę na swoje stopy – to one Was właśnie „niosą”. Pamiętajcie o właściwym doborze obuwia (teraz mamy dostępne obuwie na każdą powierzchnię, po której biegacie), na pielęgnację swoich stóp i co oczywiście pamiętacie o odpowiednich skarpetach. Dlaczego?
Zresztą przeczytajcie….
Zapraszam do lektury najnowszego nr „STOP(Y)niowania” właśnie poświęconemu stopom biegacza!
-
Dlaczego nasze (zdrowe) stopy bolą? Powodów dla których bóle stóp mogą się pojawić jest wiele. Stopy mogą nas boleć na różne sposoby. Mogą boleć punktowo lub piec. Może się to dziać w trakcie chodzenia lub leżenia. Ból możemy odczuwać po wysiłku lub przy konkretnym ustawieniu stóp (ich obciążeniu). Ale czy wiesz, że przyczyny tych dolegliwości mogą być bardzo różne i nie koniecznie związane dokładnie ze stopami.
Bóle stóp mogą mieć swoją genezę w rozmaitych problemach, do których często należą:
- problemy krążeniowe
- problemy neurologiczne (ucisk nerwu, choroby obwodowe)
- cukrzyca czy grzybica
- nieprawidłowości w budowie stopy, przeciążenia, napięcia mięśni
- alergia na materiały obuwia czy nieprawidłowo dobrane obuwie
- i wiele innych
Stopy mogą boleć, bo….
Zapraszamy do lektury naszego kolejnego numeru „STOP(Y)niowania” właśnie na ten temat.
-
To, że mamy już wiosnę – wszyscy już wiemy. Stopy i paznokcie po zimie nie wyglądają atrakcyjnie. Im bardziej temperatura będzie rosła, tym bardziej my będziemy chciały/chcieli odsłaniać stopy. Jak o nie zadbać już teraz, by wyglądały pięknie i zdrowo?
Każdego dnia nasze stopy muszą bardzo dużo znosić. Rajstopy, nie zawsze wygodne buty, skarpetki z nieoddychających materiałów, głębokie i pełne buty – to „niewygody” dla stóp. Takie środowisko, czyli ciepła i wilgoci, sprzyja rozwojowi bakterii, te zaś powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu i uczucia dyskomfortu. Dodatkowo nasze stopy są wysuszone, a to powoduje pękanie podeszwy i pięt. Dlatego na wiosnę i lato zazwyczaj porzucamy ciężkie obuwie na rzecz sandałków i klapek.
Dlatego już teraz warto jest pomyśleć o tym, by nasze stopy stały się naszą „wizytówką”, z zadbaną skórą stóp i doskonałymi paznokciami. Wiosna to doskonały czas na to, że pozbyć się problemu popękanych pięt czy przesuszonej skóry na stopach. Oczywiście możesz spróbować zadbać o stopy w domowym zaciszu, ale po tak długim czasie warto jest jednak odwiedzić specjalistę podologa, który doskonale dobierze serię zabiegów, podpowie i doradzi co i jak możesz robić sama/sam, żeby „pokazać” stopy.
-
Czy zauważyliście, że puchną Wam nogi i stopy? Obrzęki nóg i stóp często obejmują większą powierzchnię niż tylko okolice kostek czy stóp. Te jednak najłatwiej zauważyć (dotychczas wyraźnie zaznaczona kość dosłownie znika, zlewa się z resztą nogi, a ściągacz skarpetki wyraźnie odciska się na skórze). Nietrudno też zaobserwować puchnięcie samych stóp. Jeśli paski dotychczas luźnych butów nagle wżynają ci się w skórę czy po prostu odciskają na niej, z pewnością nogi są opuchnięte. Nawet, gdy nie bolą. Dolegliwość częstsza niż ból to uczucie ciężkości w nogach, ich nienaturalne zmęczenie, czasem obrzmiałe same naczynia krwionośne.