Przygotuj i "odkryj" swoje stopy na wiosnę - Gabinet Zdrowe-Stopy |

stopy na wiosnęTo, że mamy już wiosnę – wszyscy już wiemy. Stopy i paznokcie po zimie nie wyglądają atrakcyjnie. Im bardziej temperatura będzie rosła, tym bardziej my będziemy chciały/chcieli odsłaniać stopy. Jak o nie zadbać już teraz, by wyglądały pięknie i zdrowo?

Każdego dnia nasze stopy muszą bardzo dużo znosić. Rajstopy, nie zawsze wygodne buty, skarpetki z nieoddychających materiałów, głębokie i pełne buty – to „niewygody” dla stóp. Takie środowisko, czyli ciepła i wilgoci, sprzyja rozwojowi bakterii, te zaś powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu i uczucia dyskomfortu. Dodatkowo nasze stopy są wysuszone, a to powoduje pękanie podeszwy i pięt. Dlatego na wiosnę i lato zazwyczaj porzucamy ciężkie obuwie na rzecz sandałków i klapek.

Dlatego już teraz warto jest pomyśleć o tym, by nasze stopy stały się naszą „wizytówką”, z zadbaną skórą stóp i doskonałymi paznokciami. Wiosna to doskonały czas na to, że pozbyć się problemu popękanych pięt czy przesuszonej skóry na stopach. Oczywiście możesz spróbować zadbać o stopy w domowym zaciszu, ale po tak długim czasie warto jest jednak odwiedzić specjalistę podologa, który doskonale dobierze serię zabiegów, podpowie i doradzi co i jak możesz robić sama/sam, żeby „pokazać” stopy.

Więcej w naszym #9 nr STOP(Y)niowania