Stopy - nazywane są "zwierciadłem" - Gabinet Zdrowe-Stopy |

Słowo „podologia” pochodzi od greckiego słowa – podos – stopa i logos – nauka). Podologia zajmuje się badaniem stóp, diagnozowaniem zmian chorobowych oraz dbałością o utrzymanie bądź przywrócenie prawidłowej ich funkcji. Podolog to fachowiec, który zaopiekuje się Twoimi stopami kompleksowo. Usunie problemy w zakresie skóry i paznokci, zastosuje masaż bądź inne zabiegi fizjoterapeutyczne dla poprawy samopoczucia, nauczy codziennej pielęgnacji, doradzi odpowiednie wkładki.

A czy wiecie, że ludzka stopa to jedna z najciężej pracujących a równocześnie najgorzej traktowanych części ciała? Obliczono, że przeciętny człowiek w czasie swojego życia może pokonać dystans o długości równej czterokrotnemu obwodowi Ziemi. Ale niestety bardzo często o niej zapominamy, dopóki sama nie zacznie się „upominać”. Już drobne zakłócenia w obrębie paznokci czy tworzące się zgrubienia na podeszwach stóp mogą nam bardzo skomplikować życie.

A stopy są jak zwierciadłomogą wiele powiedzieć o stanie zdrowia człowieka, jego kondycji psychicznej i fizycznej, o stylu życia, sposobie odżywiania. Również poprzez oddziaływanie na stopy poprawiamy nie tylko naszą zdolność przemieszczania się, ale wpływamy na różne narządy wewnętrzne (na stopach jest mapa całego ciała). Narządy wewnętrzne i poszczególne części ciała powiązane są z określonymi miejscami na podeszwach stóp.

Więcej w #7 nr naszego STOP(Y)niowania