Stopy - Gabinet Zdrowe Stopy (Warszawa, Żoliborz) |

Dlaczego podologia?

Zgodnie z definicją przedmiotem zainteresowania podologii są stopy, ale nie tylko w ich aspekcie estetycznym, to znaczy nie tylko ich pielęgnacja, ale również w aspekcie zdrowotnym. Te dwie niewielkie części naszego ciała, zbudowane z niezwykle precyzyjnego rusztowania kości, z mięśni i ze skóry noszą dzień po dniu cały nasz ciężar. Jest to nie lada wyzwanie, skutkujące tym, że stopy są narażone na ogromne obciążenia statyczne i dynamiczne.

Do tego dochodzi specyficzna budowa skóry, która jest cienka i z niewielką liczbą gruczołów łojowych, która sprawia, że łatwo ulegają one przesuszeniu. Chowane w butach i skarpetkach nie mogą swobodnie oddychać, narażone są na ucisk, a jako części ciała najbardziej oddalone od serca – również na niedomaganie krążenia.

Dodatkowo stopy to taka część ciała, która wręcz „pokazuje” na co możemy chorować, nawet o tym nie wiedząc. Objawy te pokazują nam właśnie nasze stopy. Co więcej nie wszystkie niepokojące zmiany na skórze stóp i paznokciach są zakażeniami grzybiczymi.

Zdrowe stopy = specjalista podolog

Nic więc dziwnego, że zajmowanie się pielęgnacją stóp i dbaniem o ich zdrowie wymaga specjalistycznego podejścia. Takie podejście, profesjonalne i całościowe, zapewnia właśnie podolog.

W Gabinecie „Zdrowe Stopy” uzyskasz dokładną informację „co pokazują” Twoje stopy i na pewno zajmiemy się nimi w najbardziej profesjonalny sposób.

Nasz zakres usług obejmuje:

Zapraszamy!