Kostka Arkady - Gabinet Zdrowej Stopy (metoda na wrastający paznokieć) |

Metoda korekcji wrastających paznokci Kostką Arkady to przełom w dziedzinie podologii.

Innowacyjne narzędzie medyczne stworzone od podstaw przez Adriana Arkadę. To opatentowany, polski wynalazek, który umożliwia bezpieczne i skuteczne wyleczenie problemu wrastających paznokci. Pozwala na przeprowadzenie zabiegu, przynoszącego natychmiastową ulgę w bólu oraz natychmiastowy efekt wizualny. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny – w przypadku kobiet, w większości przeprowadzonych zabiegów możliwe jest zdobienie lub malowanie płytki paznokcia.

Metoda Arkady i jego Kostka zdobywa uznanie na świecie, a w Polsce pomimo burzliwych dyskusji wśród polskich podologów, znajdziemy coraz więcej zwolenników tej metody. Owocuje to coraz szerszym wachlarzem gabinetów, w których cierpiący pacjent może pozbyć się dolegliwości związanych z wrastającym paznokciem podczas pierwszej wizyty.

kostka_zdjecie_urzadzenia

Poniżej przedstawiamy kilka faktów i mitów na jej temat:

Korekta paznokcia palucha jest kosztowna. Podliczając terapię klamrami okazuje się, że w wielu przypadkach korekta Kostką Arkady jest tańsza lub równa cenowo klasycznej ortonyksji. Warto zaprezentować Klientowi obie metody i dać prawo wyboru.

Kostka Arkady

Nie będąc świadkami przeprowadzanego zabiegu można domniemywać, że kompilacja haczyków i manipulatorów brutalnie odrywa płytkę paznokcia od łożyska.

Narzędzia służą „otwarciu” paznokcia – onycholiza widoczna po zabiegu to pusta przestrzeń pozostała po wyjęciu wrastających części płytki z wałów okołopaznokciowych, widoczna (również przy terapii klamrami) w postaci charakterystycznych „rynienek”. Zwracając uwagę na konieczność regeneracji łoża paznokcia, w ramach Metody Arkady stworzono serum z zawartością aż 16% kolagenu – preparat stanowi nieodzowną część terapii domowej, a dodatek olejku z drzewa herbacianego zapobiega rozwojowi infekcji i wspomaga leczenie ewentualnie istniejących infekcji.

Kostka Arkady i ból podczas zabiegu

Palec poddawany korekcie zostaje zablokowany w urządzeniu w taki sposób, by możliwie jak najlepiej wyłączyć zakończenia nerwowe. Ból towarzyszący zabiegowi jest najczęściej chwilowy i przemijający (jeśli w ogóle wystąpi), ale jest on nieporównywalny z tym z jakim przyszło się borykać pacjentowi przed wizytą. Na naszym fotelu podologicznym obserwujemy przypadki, kiedy przychodzącemu do nas Klientowi towarzyszy przynajmniej średnia lub duża bolesność, nierzadko z współistniejącym stanem zapalnym.

Trwałość efektu zabiegowego

Efekt zabiegu metodą Kostki Arkady nie daje dożywotniego rezultatu. Ale czy terapia klamrami daje efekt do końca życia? Nie. Świadomy podolog wie, że tylko od klienta zależy, czy uda się osiągnąć trwałe zadowolenie z zabiegu. Prawidłowe skracanie paznokci, unikanie wąskiego i uciskającego obuwia, walka z nadwagą (tak, to ogromnie istotne!) to tylko przykładowe czynniki, z powodu których część z poddawanych różnym terapiom paznokci uparcie kontynuuje nieprawidłowy tor wzrostu.

Sterylność zabiegu

Wszystkie elementy: łopatki, kulki, manipulatory, a więc te, które mają bezpośredni kontakt z paznokciem są przeznaczone do sterylizacji. Konstrukcja Kostki Arkady, a więc jej stelaż nie ma bezpośredniego kontaktu z płytką, ani ewentualnymi wydzielinami (krwią czy ropą). Jeśli tak by się jednak zdarzyło, to po rozmontowaniu, korpus urządzenia trafia natychmiast do autoklawu.

 

Jeśli masz problem z wrastającym paznokciem to koniecznie odwiedź nasz Gabinet Zdrowej Stopy – pomożemy. Co więcej dokładnie opowiemy o wszystkich metodach wyleczenia i Ty sam podejmiesz decyzję, na którą się zdecydować.

Zapraszamy.