Rekonstrukcja paznokci - Gabinet Zdrowe-Stopy |
Ubytki paznokci stóp mogą mieć różne przyczyny – od uszkodzeń mechanicznych po zmiany chorobowe, dlatego potem rekonstrukcja paznokci jest bardzo ważna.

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia płytki paznokciowej jest uraz mechaniczny, choroba, deformacje wywołane złym dopasowaniem obuwia. Uraz mechaniczny może spowodować powstanie krwiaka, uszkodzenie macierzy czy odsłonięcie łożyska, a w konsekwencji prowadzić do oddzielenia się łożyska (onycholiza).

We wszystkich przypadkach można zrobić rekonstrukcję lub zrobić protetykę czyli założyć protezę paznokcia. Robi się to po to by uszkodzone lub zbyt krótkie paznokcie nie były podrażnione w skarpetkach lub w obuwiu. Takie uszkodzenia mogą doprowadzać do stanów zapalnych i bolesnych obrzęków palca. W takich przypadkach rekonstrukcja jest bardzo ważna – nadaje kierunek wzrostu, zapobiega deformacji paznokcia, chroni łożysko.

Uwaga!
Przeciwwskazaniem do wykonania rekonstrukcji są paznokcie z grzybicą potwierdzoną badaniem mykologicznym. Takie paznokcie należy wcześniej wyleczyć, oczyścić, a potem poddać rekonstrukcji.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Zabieg polega na naniesieniu żelu światłoutwardzalnego na oczyszczoną uprzednio powierzchnię płytki paznokciowej. Preparaty w składzie zawierają środki przeciwgrzybicze. Nie można jednak tego zabiegu traktować jako leczenie.

Zabieg nie jest bolesny i daje bardzo dobry efekt kosmetyczny. Paznokcie nadają się również do malowania.

 

Jeśli paznokcie Twoich stóp nie do końca Ci się podobają albo jesteś po zakończonym zabiegu przeciwgrzybicznym i Twoje paznokcie wymagają zmiany wyglądu, to zrób to w naszym gabinecie podologicznym.

Zapraszamy.