STOP(Y)niowanie (#1/2020) - Gabinet Zdrowe-Stopy |
(#1/2020 I 27.04.2020)

Pedicure – krok po kroku

W czasie pandemii koronawirusa, kiedy „usługi” jeszcze normalnie nie działają, szczególnie Panie eksperymentują. Robią same manicure, pedicure, czy też same farbują włosy. Efekty bywają różne – zadowalające, zaskakujące, komiczne lub tragiczne.

Drogie Panie, proszę nie próbujcie kierować się zasadą „bo Pani Asia” to jakoś tak to robiła, to i mnie również się uda. Zapewniam, że tak nie będzie. Bez odpowiednich narzędzi, kroków i kosmetyków. Dlatego dzisiaj podpowiem jak bezpiecznie zrobić pedicure w zaciszu domowym.

NO TO ZACZYNAMY!

Zacznijmy od tego, że nie jestem zwolenniczką moczenia stóp (mycia a i owszem, ale nie trzymania stóp w misce z wodą godzinami).

  • Odśwież stopy np. płynem do dezynfekcji, sprayem propolisowym itp.
  • Możesz zmiękczyć skórki płynem do usuwania skórek. Po nałożeniu płynu odczekaj chwilę. Możesz w tym czasie skrócić paznokcie (najlepiej pilnikiem). Nie wycinaj paznokci głęboko w wałach, nie zaokrągaj wchodząc w głąb (żeby były smuklejsze).
  • Drewnianym patyczkiem odsuń skórki. Oczyść wały. Staraj się zrobić to tak, żeby cążki były zbędne. Jeśli to konieczne, użyj ich.
  • Nałóż serum (np. Serum Podopharm).
  • Wygładź paznokcie bloczkiem polerskim.
  • Pięty (na sucho) ścieraj tarką drewnianą. Trzyj wzdłuż zmian, pęknięć. Nie staraj się zetrzeć, żeby były różowiutkie. Nadmierne nagrzewanie naskórka i starcie zbyt grubej warstwy da odwrotny skutek. Zetrzyj także zgrubienia w innych miejscach np. zewnętrzne strony paluchów itp.
  • Opłucz stopy, po dokładnym wytarciu nałóż krem.

Do stóp w domowej pielęgnacji polecam zwykle Krem Podopharm z lipidami lub z colostrum.

KOSMETYKI DO DOMOWEGO PEDICURE

Jeśli chcą Państwo zamówić kosmetyki do pedicure z rabatem, polecam Kerpro i podanie hasła ZDROWESTOPYJK – będzie rabat.

Kosmetyki można także nabyć w moim gabinecie i odebrać bezkontaktowo w umówionym miejscu.

Z pozdrawianiami

Joanna Kowalewska (Gabinet Zdrowe Stopy)

 

STOP(Y)niowanie (#2/2020) [plik pdf]